Rodzaje toalet przenośnych

18 lut 2020

Toaleta przenośna to doskonałe rozwiązanie w miejscach, gdzie trzeba na szybko zorganizować zaplecze sanitarne. Świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju imprezach plenerowych, ale także na placach budowy czy po prostu na własnej działce. Nowoczesne toalety przenośne całkowicie zastępują zwyczajne toalety nawet przy dużej ilości osób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów toalet przenośnych w zależności od przeznaczenia i wyposażenia.  

Podstawowym podziałem toalet przenośnych jest podłączenie do sieci kanalizacyjnej. W tym przypadku wyróżniamy:

  • Toalety przenośne niepodłączone do kanalizacji – toalety przeznaczone do miejsc, w których nie ma bezpośredniego dostępu do sieci kanalizacyjnej. Ich mobilność sprawia, że można je dowolnie montować i demontować. Wykorzystywane są głównie na placach budowy oraz na imprezach masowych.
  • Toalety przenośne podłączone do kanalizacji – te toalety podłączane są do sieci wodno-kanalizacyjnej, przez co mogę być wyposażone w umywalkę, która najczęściej wymaga dostępu do bieżącej wody. Do szamba podłączane są za pomocą rury spustowej.
wnętrze toalety przenośnej vip

Przegląd toalet przenośnych ze względu na wyposażenie

Toaleta Clip Clop Standard – jest to najbardziej podstawowa wersja toalety przenośnej wyposażona w deskę sedesową, pisuar oraz podajnik papieru toaletowego. Nie wymaga podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Stosunkowo niskie koszty eksploatacji sprawiają, że jest to jedna z najczęściej wybieranych toalet przenośnych. Sprawdzi się zarówno na imprezach masowych, jak i na placach budowy czy parkingach samochodowych.

Toaleta Clip Clop z umywalką – w środku toalety znajduje się deska sedesowa, pisuar, podajnik papieru, a także umywalka z dostępem do czystej wody, która pozwala zachować pełną higienę i czystość. Takie rozwiązanie wykorzystywane jest m.in. podczas imprez gastronomicznych.

Toaleta Clip Clop VIP – wyższy standard toalety przenośnej zapewnia bogate wyposażenie: deska klozetowa, pisuar, podajnik papieru, umywalka, dozownik mydła w płynie i ręczników papierowych oraz lusterko.

Toaleta Clip Clop Standard LUX – toaleta przenośna o najwyższym możliwym standardzie. Wyposażona jest we wszystkie niezbędne elementy zapewniające maksymalny komfort oraz pełną higienę.

Toaleta Clip Clop dla niepełnosprawnych – specjalnie zaprojektowana toaleta przenośna przeznaczona dla osób niepełnosprawnych. Dzięki antypoślizgowej podłodze oraz wzmacnianym poręczom zapewnia dogodne warunku sanitarne.

Tolaeta Clip Clop PIS 12 – to kompleksowe rozwiązanie sanitarne, na które składa się przestronna kabina wyposażona w sześć pisuarów. Taka toaleta wykorzystywana jest głównie na placach budowy oraz podczas dużych imprez plenerowych.

Call Now Button