Czy toaleta przenośna na działkę to dobry pomysł?

18 lut 2020

Własna działka daleko od centrum miasta to idealny sposób na wypoczynek i spokój. Często jednak domki na działkach nie są wyposażone w toalety. Powodem może być np. brak sieci wodno-kanalizacyjnej w pobliżu. Co zrobić, kiedy nie mamy możliwości dobudowania i podłączenia własnego zaplecza sanitarnego? Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji może okazać się toaleta przenośna. Podpowiadamy, jaką toaletę wybrać.

wnętrze toalety przenośnej z umywalką

Jaka toaleta przenośna sprawdzi się na działce?

Wybór toalet przenośnych jest obecnie bardzo duży. Branża sanitarna prężnie się rozwija i co chwilę zaskakuje nas nowymi propozycjami. Już nie musimy decydować się na najniższy standard toalety, który ma ubogie wyposażenie i nie pachnie zbyt przyjemnie. Przedstawiamy kilka rodzajów toalet, które świetnie sprawdzą się na działce:

  • Toaleta turystyczna – jest o najprostsze rozwiązanie, które można zastosować w różnych miejscach, zarówno na zewnętrz, jak i wewnątrz domku działkowego, co ma duże znaczenie np. wtedy kiedy pada deszcz. Toaleta turystyczna to nic innego jak zamknięty pojemnik, który nie zajmuje dużo miejsca i można go przenosić z miejsca na miejsce. Taka toaleta sprawdzi się więc nie tylko na działce, ale też np. na kempingu.
  • Toaleta kabinowa – to standardowa toaleta zewnętrzna, która przypomina te widywane na imprezach masowych czy placach budowy. W zależności od wyposażenia może zawierać najbardziej podstawową wersję albo rozszerzoną o liczne udogodnienia, takie jak umywalka, podajnik mydła w płynie czy ręczników papierowych. Należy pamiętać, że toaleta przenośna na działce musi być regularnie myta i opróżniana przez firmę zajmującą się wywozem szamba.
  • Toaleta kompostująca – innym rozwiązaniem jest toaleta kompostująca, czyli taka, która zamienia ludzkie odchody w kompost wykorzystywany później jako nawóz do roślin. Ten rodzaj toalety wybierany jest zazwyczaj przez osoby, które chcą dbać o środowisko.
  • Toaleta torfowa – nie wymaga dostępu do sieci wodno-kanalizacyjne. Odchody są zasypywane torfem , a zapachy całkowicie się neutralizują. Taka toaleta jest nie tylko ekologiczna, ale także tania w montażu i eksploatacji.

Jak widać wybór toalet przenośnych, które będą dobrym rozwiązaniem na działce jest całkiem duży i na pewno każdy znajdzie taką toaletę, która spełni jego wszystkie wymagania.

Warto zaznaczyć, że na działce również obowiązują pewne przepisy, które mówią m.in. o tym, że nie wolno załatwiać potrzeb fizjologicznych w sposób niezgodny z prawem. Niestosowanie się do tych przepisów może powodować nie tylko konsekwencje prawne, ale także zagrożenie dla zdrowia osób przebywających zarówno na działce, jak i w jej pobliżu. Dlatego przed przystąpieniem do organizacji zaplecza sanitarnego na własnej działce należy dokładnie zapoznać się z warunkami stosowania zbiorników na nieczystości ciekłe oraz stałe.

Call Now Button