Na czym polega serwis toalet przenośnych?

16 kw. 2020

Toalety przenośne sprawdzają się tam, gdzie ograniczony jest dostęp do zaplecza sanitarnego np. na placach budowy, imprezach masowych, prywatnych działkach, a także w lasach. Dla zapewnienia czystości oraz komfortu podczas użytkowania należy pamiętać o serwisowaniu toalet. Jak często trzeba serwisować toalety przenośne? Na czym polega serwis? W artykule wyjaśniamy, z jakich czynności składa się serwis oraz jak długo trwa.

Jak przebiega serwis toalet przenośnych?

Serwis toalet to wiele czynności, dzięki którym toaleta będzie czysta i odświeżona. Wymienione zostaną brakujące płyny oraz papier toaletowy, a kabina oczyszczona z zabrudzeń. Jak krok po kroku przebiegają czynności serwisowe? Na serwis składają się cztery czynności:

  • wybranie nieczystości – usługa najczęściej wykonywana jest raz w tygodniu, w zależności od liczby osób korzystających z toalety;
  • dezynfekcja kabiny – kabina jest myta specjalnymi środkami dezynfekującymi, w celu jej dokładnego oczyszczenia. Czynności serwisowe obejmują zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część kabiny;
  • uzupełnienie w zbiorniku płynu dezynfekująco-zapachowego, neutralizującego nieprzyjemne zapachy,
  • uzupełnienie papieru toaletowego – najczęściej serwisant pozostawia dwie rolki papieru lub więcej (jeśli zbiornik kabiny ma zwiększoną pojemność),
  • naprawa drobnych usterek, powstałych w trakcie użytkowania.

Cykliczne serwisy zapewniają wysoki komfort użytkowania toalety przenośnej.  

standardowa toaleta przenośna

Częstotliwość serwisów

Częstotliwość serwisu toalet przenośnych zależy od eksploatacji oraz liczby osób, które z niej korzystają. W przypadku imprez masowych trwających kilka dni zalecane jest przeprowadzanie serwisów nawet codziennie, ponieważ w trakcie takich imprez każdego dnia z toalety korzysta wiele osób. Natomiast jeśli toaleta znajduje się na placu budowy i korzystają z niej wyłącznie pracownicy – dwie bądź trzy osoby, wystarczy przeprowadzić serwis raz w miesiącu. Jeśli toaleta będzie wykorzystywana przez większą liczbę pracowników np. 10, niezbędne będzie częstsze przeprowadzanie czynności serwisowych, nawet raz w tygodniu.

Czas trwania serwisu zależy od kilku czynników. Najczęściej trwa około 10 minut, natomiast w przypadku, gdy toaleta jest zniszczona, trzeba naprawić usterki, czynności serwisowe będą trwały dłużej. W niektórych przypadkach konieczna może okazać się wymiana toalety.

Dlaczego regularny serwis toalet jest tak ważny?

Toalety przenośne wielu osobom kojarzą się z brudem oraz nieprzyjemnym zapachem. To pewnego rodzaju stereotyp. Obecnie jedną z podstawowych usług firm zajmujących się sprzedażą i wynajmem toalet przenośnych jest serwis, umożliwiający utrzymanie czystości w toalecie. Serwis to szereg czynności, zapewniających bezpieczeństwo sanitarne.

W trakcie użytkowania toalet dochodzi do zużycia płynów oraz powstania zabrudzeń. Dzięki regularnemu serwisowi toaleta będzie czysta, zdezynfekowana, a w powietrzu unosił się będzie ładny zapach płynu dezynfekująco-zapachowego.

Call Now Button